home

XVI edycja kampanii społecznej
NO PROMIL – NO PROBLEM

Szanowni Państwo
Nie dotarły do nas żadne sprostowania dotyczące poprawności w zapisie imion i nazwisk laureatów konkursu nopromilowego.
Zatem od przyszłego tygodnia przystępujemy do druku dyplomów.
Wszyscy nagrodzeni otrzymają dyplomy i upominki, uczennice i uczniowie wyróżnieni  otrzymają dyplomy – wyróżnienia.
Nagrody i wyróżnienia prześlemy w pierwszych dniach kwietnia do Ambasadorów w gminach.
Dziękujemy za przesłane prace, było ich ponad 600. Niestety nie mogliśmy nagrodzić wielu pięknych i starannych prac, gdzie widać było zaangażowanie i wysiłek autorów, ale były one niezgodne z regulaminem.
Wszystkim uczestnikom oraz ich Opiekunom, gratulujemy pomysłów i dziękujemy za udział. 

Lista LAUREATÓW
nopromilowych konkursów

PRACE PRZESTRZENNE

I miejsce
Ida Borowska, Milena Matys, SP nr 4 Oświęcim, gm.Oświęcim

II miejsce
Maria Łuczkiewicz, Maria Larusso,Waleriia Shlilna, Maja Wierciak SP Paszkówka, gm Brzeźnica

Lena Janus, Aneta Batko, SP nr 4 Oświęcim, gm.Oświęcim

III miejsce
Antonina Westenholz SP w Sosnowicach, gm Brzeźnica

Wyróżnienie
Anna Kara, SP w Świebodzinie, gm. Peśna

PRACE PLASTYCZNE

I miejsce
Tymon Walkowicz, SP w Pleśnej , gm. Pleśna, klasa 2
Igor Kowalski , SP w Paszkówce, gm Brzeźnica, klasa 4
Oliwier Prorok , SP w Brzeźnicy, gm Brzeźnica, klasa 4
Sandra Olszyńska SP w Tłuczani, gm Brzeźnica, klasa 7
Alicja Zygmunt, SP nr 11 w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 7

II miejsce
Natalia Świgut, ZSP nr 9 w Nowym Sączu, klasa 1
Wiktor Kowalczyk, SP w Bańskiej Niżnej , gm. Szaflary, klasa 1
Martyna Galos, SP w Paszkówce, gm Brzeźnica, klasa 2
Karol Iżyk Sp w Targowisku, gm. Kłaj klasa 2
Lena Łuczak, SP w Paszkówce, gm Brzeźnica, klasa 2
Franciszek Wolszczak SP w Paszkówce, gm Brzeźnica, klasa 3
Martyna Opacińska, SP nr 7 w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 3
Zuzanna Chwierut , ZSS w Roczynach, gm. Andrychów, klasa 4
Maria Kałuża, SP w Łączanach, gm. Brzeźnica, klasa 4
Stanisław Tverdun, SP nr 4 w Andrychowie klasa 7
Lena Berowska ZSP nr 9 w Nowym Sączu, klasa 7
Amelia Schneider, SP nr 16 z oddz. Integracyjnymi w Nowym Sączu klasa 8

III miejsce
Tomasz Kotecki , SP w Paszkówce, gm Brzeźnica, klasa 1
Marcel Gaczorek, SP w Paszkówce, gm Brzeźnica, klasa 2
Magdalena Gnojek, SP w Paszkówce, gm Brzeźnica, klasa 2
Marta Byrgiel, SP w Paszkówce, gm Brzeźnica, klasa 2
Oliwia Szydło, nr 11 w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 4
Maja Kościółek ZSP w Rzuchowej, gm. Plesna, klasa 4
Julia Sordyl ZSS w Roczynach, gm. Andrychów, klasa 4
Joanna Bizoń, ZSS Targanice, gm. Andrychów, klasa 5
Wojciech Jaros, SP Chechło, gm. Klucze, klasa 5
Lena Stawiarska , ZSP nr 9 w Nowym Sączu, klasa 5
Natalia Sękala SP Chechło, gm. Klucze, klasa 7
Gabriela Kowalska, SP nr 4 w Andrychowie klasa 7
Wiktoria Pabiś,  ZSP nr 9 w Nowym Sączu, klasa 7
Maja Wierciak, SP w Paszkówce, gm Brzeźnica, klasa 7

Wyróżnienie
Liliana Brzeźniak, Hania Sieradzka SP5, w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 7
Emilia Malec SP w Pleśnej, gm. Pleśna, klasa 1
Emilia Malec SP w Pleśnej, gm. Pleśna, klasa 1
Zuzanna Murzańska SP w Bańskiej Niżnej , gm. Szaflary, klasa 1
Aleksandra Białońska SP w Bańskiej Niżnej , gm. Szaflary, klasa 1
Michał Musiał SP nr 7 w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 3
Dominik Grzywa, SP nr 4 w Andrychowie, gm. Andrychów, klasa 4
Amelia Wójs, ZSP nr 9 w Nowym Sączu, klasa 4
Julia Kolber,  ZSS w Roczynach, gm. Andrychów, klasa 4
Maria Polczyk,  nr 7 w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 4
Lidia Nowotczyńska, SP Rdziostów, gm Chełmiec, klasa 5
Jakub Sekuła, ZSP nr 9 w Nowym Sączu, klasa 5
Milena Wawro, Malwina Kutermak, Wiktoria Szydłowska,  SP w Łączanach, gm. Brzeźnica, klasa 5
Diana Martyniuk, Sp w Sosnowicach, gm Brzeźnica, klasa 5
Diana Martyniuk, Sp w Sosnowicach, gm Brzeźnica, klasa 5
Kajetan Kucharczyk, Sp w Sosnowicach, gm Brzeźnica, klasa 5
Nela Korwin, SP nr 11 w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 5
Róża Szatkowska SP nr 2 w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 5
Patryk Bamowski , ZSP nr 9 w Nowym Sączu, klasa 5
Amelia Piżuch, SP Chechło, gm. Klucze, klasa 5
Wiktor Piwowar, SP Targowisko, klasa 5
Daniel Knycz,  ZSS w Roczynach, gm. Andrychów, klasa 6
Dominik Kubiesa, SP nr 7 w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 6
Johanna Scherer, Sp w Marcyporębie,  gm Brzeźnica, klasa 6
Gaja Lorek, SP nr 11 w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 6
Julia Oczkowska, SP nr 11 w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 6
Amelia Adamczyk, Zofia Kolasa, Joanna Tyrybon, Martyna Gruca, Antonina Westenholz -SP w Sosnowicach, gm Brzeźnica, klasa 6
Jagoda Wrona, SP nr 4 w Andrychowie, gm. Andrychów, klasa 7
Krzysztof Miłoń SP nr 8 w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 7
Zofia Ziobro, ZSP nr 9 w Nowym Sączu, klasa 7
Anna Gusciora, Milena Guściora, Weronika Kolasa, Martyna Ostrowska
SP w Sosnowicach, gm Brzeźnica, klasa 8
Faustyna Palska, gm. Klucze, klas 1 LO
Liliana Brzeźniak, Hania Sieradzka SP5, w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 7
Emilia Malec SP w Pleśnej, gm. Pleśna, klasa 1
Emilia Malec SP w Pleśnej, gm. Pleśna, klasa 1
Zuzanna Murzańska SP w Bańskiej Niżnej , gm. Szaflary, klasa 1
Aleksandra Białońska SP w Bańskiej Niżnej , gm. Szaflary, klasa 1
Michał Musiał SP nr 7 w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 3
Dominik Grzywa, SP nr 4 w Andrychowie, gm. Andrychów, klasa 4
Amelia Wójs, ZSP nr 9 w Nowym Sączu, klasa 4
Julia Kolber,  ZSS w Roczynach, gm. Andrychów, klasa 4
Maria Polczyk,  nr 7 w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 4
Lidia Nowotczyńska, SP Rdziostów, gm Chełmiec, klasa 5
Jakub Sekuła, ZSP nr 9 w Nowym Sączu, klasa 5
Milena Wawro, Malwina Kutermak, Wiktoria Szydłowska,  SP w Łączanach, gm. Brzeźnica, klasa 5
Diana Martyniuk, Sp w Sosnowicach, gm Brzeźnica, klasa 5
Diana Martyniuk, Sp w Sosnowicach, gm Brzeźnica, klasa 5
Kajetan Kucharczyk, Sp w Sosnowicach, gm Brzeźnica, klasa 5
Nela Korwin, SP nr 11 w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 5
Róża Szatkowska SP nr 2 w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 5
Patryk Bamowski , ZSP nr 9 w Nowym Sączu, klasa 5
Amelia Piżuch, SP Chechło, gm. Klucze, klasa 5
Wiktor Piwowar, SP Targowisko, klasa 5
Daniel Knycz,  ZSS w Roczynach, gm. Andrychów, klasa 6
Dominik Kubiesa, SP nr 7 w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 6
Johanna Scherer, Sp w Marcyporębie,  gm Brzeźnica, klasa 6
Gaja Lorek, SP nr 11 w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 6
Julia Oczkowska, SP nr 11 w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 6
Amelia Adamczyk, Zofia Kolasa, Joanna Tyrybon, Martyna Gruca, Antonina Westenholz -SP w Sosnowicach, gm Brzeźnica, klasa 6
Jagoda Wrona, SP nr 4 w Andrychowie, gm. Andrychów, klasa 7
Krzysztof Miłoń SP nr 8 w Oświęcimiu, miasto Oświęcim, klasa 7
Zofia Ziobro, ZSP nr 9 w Nowym Sączu, klasa 7
Anna Gusciora, Milena Guściora, Weronika Kolasa, Martyna Ostrowska
SP w Sosnowicach, gm Brzeźnica, klasa 8
Faustyna Palska, gm. Klucze, klas 1 LO

PRACE LITERACKIE

I miejsce
nie przyznano

II miejsce
Paweł Szaflarski, SP w Bańskiej Niżnej , gm. Szaflary, klasa 3
Monika Staszel, SP w Bańskiej Niżnej , gm. Szaflary, klasa 4
Marcel Milowski, ZSP w Brzeźnicy, gm. Brzeźnica , klasa 6
Kacper Koziołek ZSP w Brzeźnicy, gm. Brzeźnica , klasa 6
Mateusz Korbut, SP w Targowisku, gm. Kłaj, klasa 7
Martyna Buda, Natalia Buda ZSS Targanice, gm. Andrychów, klasa 7

III miejsce
Lena Wilkus, SP w Bańskiej Niżnej , gm. Szaflary, klasa 4
Urszula Kowal, SP w Paszkówce, gm Brzeźnica, klasa 4
Leon Leś, SP w Targowisku, gm. Kłaj, klasa 7
Karolina Gibek, ZSP w Brzeźnicy, gm. Brzeźnica , klasa 6
Antoni Wójtowicz, ZSP w Brzeźnicy, gm. Brzeźnica , klasa 6
Hanna Kwarciak, ZSP w Brzeźnicy, gm. Brzeźnica , klasa 6
Maria Wróbel, SP w Paszkówce, gm Brzeźnica, klasa 7
Szymon Palski, SP Chechło, gm. Klucze, klasa 8

Wyróżnienie
Pola Kwak, SP Bańska Niżna, gm. Szaflary, klasa 3
Karol Słowakiewicz, SP Bańska Niżna, gm. Szaflary, klasa 3
Aleksandra Wojnarska, SP w Pleśnej, gm. Pleśna, klasa 5
Nikola Wyroba , SP Bańska Niżna, gm. Szaflary, klasa 4
Wojciech Kolkowski, SP Bańska Niżna, gm. Szaflary, klasa 4
Martyna Staszel, SP Bańska Niżna, gm. Szaflary, klasa 4
Anita Cachro, SP Bańska Niżna, gm. Szaflary, klasa 3
Bartosz Gucik, ZSP w Brzeźnicy, gm. Brzeźnica, klasa 6
Julia Frejc, ZSP w Brzeźnicy, gm. Brzeźnica, klasa 6
Zuzanna Małozięć,  SP Chechło, gm. Klucze, klasa 5

PRACE MULTIMEDIALNE

I miejsce
Nikola Bury, Lena Gibas, Lena Osiadacz, Marek Paluch, Aleksandra Płonka- Kozieł, Maja Wróbel  SP nr 4 Andrychów, klasa 4

II miejsce
Nikola Kowalczyk, Laura Kasprzak, Amelia Szypuła, Daria Marszałek SP Roczyny, gm. Andrychów
Jakub Gaudyn, Tobiasz Misia, Jakub Żróbek, Aleksandra Uchacz, Gabriela Gawęda, Wiktoria Wójcik, Paulina Wójcik, Zuzanna Wawro, Amelia Rybarczyk
ZSP Łączany, gm. Brzeźnica, klasa 7

III miejsce
nie przyznano

Wyróżnienie
Natalia Widuch, Aleksandra Majcherek, Zuzanna Sikora,  SP 2 Oświęcim
Urszula Kowal SP w Paszkówce, gm Brzeźnica, klasa 4
Milena Galos,  SP w Paszkówce, gm Brzeźnica, klasa 5
Kacper Szymocha, Filip Moskwik, SP Roczyny, gm. Andrychów

Na podstronie “Scenariusze” dostępne są scenariusze zajęć profilaktycznych dla uczniów.

Tradycyjnie zapraszamy wójtów/burmistrzów/prezydentów, aby zgłosili akces gmin do udziału w kampanii.

Zapraszamy szkoły, aby włączyły się do wspólnych działań.

Pliki do pobrania znajdują się poniżej.

Bardzo, bardzo dziękujemy tym z Państwa, którzy samodzielnie podjęli się realizacji kampanii w gminach, w 2023 roku, pomimo informacji, że być może nie uda się uruchomić XVI edycji. Jesteście wspaniali 🙂

Regulamin konkursu indywidualnego, wraz z załącznikami.

Regulamin konkursu zespołowego, wraz z załącznikami.

DZIAŁANIA, które wspólnie realizujemy od 15 lat:
-> Marsz na rzecz trzeźwości na małopolskich drogach
-> profilaktyczne zajęcia warsztatowe – NOP NOP
-> szkolenia dla liderów młodzieżowych
-> szkolenia dla Rad Pedagogicznych
-> nopromilowe konkursy
-> DEKLARACJA ODPOWIEDZIALNEGO pasażera/świadka
i wiele, wiele innych inicjatyw Ambasadorów, Koordynatorów i Realizatorów kampanii …

Czesław Lang
podpisał Deklarację odpowiedzialnego pasażera/świadka

Archiwum: Urząd Miasta i Gminy w Skawinie. Fot. Krzysztof Skrzybalski

Miłka Raulin
najmłodsza Polka, zdobywczyni Korony Ziemi, wspiera kampanię

BOSSKI
dla kampanii NO PROMIL – NO PROBLEM

Drużyna Mistrzów BOSSKI NO PROMIL NO PROBLEM prod Wiggzy official video

Prezes NIK Marian Banaś
o nietrzeźwych kierowcach – materiał emisyjny wideo (H.264)

Animacja towarzysząca kampanii od jej pierwszych edycji:

Spoty kampanii

do dowolnego wykorzystania w zakresie celów kampanii społecznej
NO PROMIL – NO PROBLEM.

Spot 1

Spot 2


Spot 3

Spot 4

Spot 5

Spot 6

archiwum

NO PROMIL – NO PROBLEM

wcześniejsze edycje kampanii

VII edycja kampanii

http://kamp2014.bezpromilowo.pl/

VIII edycja kampanii

http://kamp2015.bezpromilowo.pl/

XII edycja kampanii

http://kamp2019.bezpromilowo.pl/

XIII edycja kampanii

http://kamp2020.bezpromilowo.pl/

XIV edycja kampanii

http://kamp2021.bezpromilowo.pl

XV edycja kampanii

http://kamp2022.bezpromilowo.pl

Niestety strony internetowe, zawierające materiały i informacje związane z wcześniejszymi edycjami kampanii NO PROMIL – NO PROBLEM, zostały usunięte z serwerów przez nieznanych sprawców 🙁

Dla lubiących szperać w sieci z pewnością będą dostępne ślady kampanijnych działań w gminach i szkołach …

Strona internetowa I LO w Olkuszu zawiera relacje z realizacji kampanii od roku 2010:

Obywatelskie zatrzymania

“Przy nadarzającej się okazji zgłaszający zatrzymał kierowcę, a następnie powiadomił Policję. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że w jego organizmie znajduje się ponad 2,5 promila

“Zgłaszający zauważył kierowcę, który w niebezpieczny sposób wjechał na teren parkingu. Mężczyznę zaniepokoił sposób jazdy i zachowanie kierowcy. Podszedł do niego i wyczuł silną woń alkoholu. Uniemożliwił mu więc kontynuowanie dalszej jazdy i powiadomił o sprawie Policję

“Dyżurny przasnyskiej Komendy Policji został poinformowany o tym, że dwie mieszkanki pow. wyszkowskiego w miejscowości Połoń gm. Jednorożec, zatrzymały nietrzeźwego kierującego samochodem

“W Rembertowie doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Nasz reporter ustalił nieoficjalnie, że miał on ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu i podróżował z inną pijaną osobą

Policjanci dziękują za obywatelską postawę świadkom zdarzeń. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących, którzy stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego

“Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje Pan Artur z Andrychowa, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy dokonał jego ujęcia. W ten sposób nie dopuścił aby drogowy przestępca kontynuował jazdę.

“31-latkowi, który w miniony weekend zdecydował się na jazdę po pijanemu, grozi kara 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15

“Zgłaszający odebrał kierowcy kluczyki i powiadomił funkcjonariuszy o zdarzeniu. Na miejsce udali się policjanci ruchu drogowego. Badanie wykazało, że w organizmie zatrzymanego mężczyzny było ponad 3,5 promila alkoholu

Pamiętasz?